פרסים

פרסים לחברי סגל בית הספר
פרסים אקדמיים וחברתיים
  • 2022
  • 2021

דר' ליה לוין מסגל בית הספר לעבודה סוציאלית זכתה בפרס Outstanding Teaching Award – של SPA – האגודה למדיניות חברתית.

זוהי אגודה בינלאומית שמטרתה לקדם הוראה, מחקר והפצה של ידע בתחום המדיניות החברתית; תוך שימת דגש על הגברת מודעות ציבורית למחקר בתחום המדיניות החברתית, תקשורת עם גופים ציבוריים וקידום ההשפעה של מחקר על דיונים אודות מדיניות חברתית.

הפרס ניתן בחסות הברונית דורין לורנס, שהיא נשיאת ה-SPA, ומוענק על בסיס תרומה יוצאת דופן ומתמשכת לאורך שנים לקידום ההבנה וההנגשה של ידע בתחום המדיניות החברתית, פיתוח מנהיגות בינלאומית בתחום זה ו/או השפעה מתמשכת על תהליכים ושיחים פוליטיים.

 

פרופ' יבגני טרטקובסקי זכה במענק של הקרן הלאומית למדע למחקר על תפיסת הציבור את העו"סיות!

"אין הרבה מחקר על דימוי של אנשי מקצוע שונים" מסביר פרופ' יבגני טרטקובסקי את הרקע למחקר המקיף אותו יזם, וכעת זכה לתמיכת הקרן הלאומית למדע. "במקרה של עובדות ועובדים סוציאליים מחקר כזה הוא בעל חשיבות מיוחדת משום שהדימוי משפיע על היבטים רבים למקצוע. למשל, התקצוב מצד המדינה – יש לזכור שכ-80 אחוז מהעובדות והעובדים הסוציאליים עובדים בשרות המדינה. זה גם משפיע על המשיכה של אנשים חדשים למקצוע, על שביעות הרצון ותחושת הערך ולכן גם על השחיקה של העוסקים במקצוע. בנוסף, זה משפיע על הנכונות של הציבור שבא במגע עם העובדות והעובדים הסוציאליים, לשתף עימם פעולה ולמותר לציין שזה דבר קריטי להצלחתן המקצועית".

תוכל לספר כיצד ייראה המחקר?

"אני מתכוון לדגום כ-1800 איש, הן מהמגזר היהודי והן מקבוצות בעלות מובדלות אתנית או תרבותית כמו עולים חדשים, חרדים והחברה הערבית ואחפש קורלציות בין הערכים של הנבדקים לבין תפיסותיהם את העובדים הסוציאלים. כמו כן יילקחו בחשבון מאפיינים סוציו-דמוגרפיים. עוד נתון חשוב הוא מגעי עבר עם עובדות ועובדים סוציאליים, מתוך ההנחה – לפי השערת המגע של אלפורט – שכמה שיותר מגעים מעצבים עמדה חיובית בזכות היכולת להכיר אנשים ברמה אישית ולהשתחרר מסטריאוטיפים שליליים".

ניתן לומר שזהו מחקר נדרש במיוחד בימים אלה?

"בהחלט. מקצוע העבודה הסוציאלית, לצד שירותים ציבוריים אחרים, דוגמת מערכת החינוך, נמצא בצומת קריטית לעתידו. אני מקווה ומאמין שבזכות המידע שיתקבל הודות למחקר ניתן יהיה לקבל החלטות מושכלות יותר ביחס אליו".

שיהיה בהצלחה רבה וברכות על הזכיה במענק של הקרן הלאומית למדע!

 

ד"ר אדוה ברקוביץ' רומנו מסגל ההוראה בבית הספר לעבודה סוציאלית היא הזוכה בפרס תמר של עמותת "אל הלב" לשנת 2022 לאשת מקצוע הפועלת בתחום הסיוע וההגנה לנערות בישראל.

ד"ר ברקוביץ' רומנו, עובדת סוציאלית, מומחית למגדר ומיניות, אקטיביסטית ויזמת חברתית, המתמחה בעבודה רגישת מגדר עם נערות, פועלת מזה 15 שנים לקידום שיוויון מגדרי, מניעת אלימות מינית וחינוך למיניות בריאה.

"פרס תמר", ע"ש תמר באום-דיקשטיין ז"ל, ניתן ע''י משפחתה של תמר ז"ל ויוענק בטקס מיוחד לציון יום המאבק באלימות כלפי נשים.

 

ד"ר גיא פלדמן נבחר כמצטיין רקטור האוניברסיטה בהוראה לשנת הלימודים תשפ"ב

פרס הרקטור בהוראה הוא פרס כלל אוניברסיטאי יוקרתי הניתן מדי שנה לבודדים מבין חברי סגל האוניברסיטה, על סמך משוב של הסטודנטים.

ד"ר גיא פלדמן מלמד וחוקר היבטים שונים של תופעת העוני, וכן מדיניות חברתית ומאקרו פרקטיקה. ברכות על ההישג!

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>