חדר עיון

חדר עיון
חדר עיון
  • אודות
  • מי אנחנו ומידע שימושי
  • שירותי ספרייה השאלת ספרים
  • השאלה בינספרייתית
  • יעץ והדרכה
  • התו הסגול בספריה

ספריית בית הספר לעבודה סוציאלית הנה שלוחה של הספרייה למדעי החברה, ניהול וחינוך. https://soclib.tau.ac.il/ היא ממוקמת בקומה השנייה של בית הספר, חדר 253. הספרייה משמשת כספרייה לימודית-שימושית.  תוכלו למצוא בה מגוון ספרים בנושאים שונים, הן ספרי החובה בקורסים השונים והן ספרי העשרה שיעזרו לכם בהכנת העבודות ובכלל בלימודים. כמו כן, יש כתבי עת ועבודות גמר לתארים מתקדמים וכן גישה למשאבי מידע אלקטרוניים.

ספרים רלבנטיים ללימודים ניתן למצוא גם בספריית מדעי החברה, ניהול וחינוך, רפואה ומשפטים.

באולם הספרייה  אפשר לעבוד בקבוצות, לדון ולשוחח - "אזור רעש",

בספריה 11 עמדות מחשב. במידה וכל העמדות תפוסות ישנם 2 מחשבים ניידים, פרטים בדלפק. בנוסף ישנם גם אוזניות למחשב. התיק כבד? יש לנו לוקרים בהם תוכלו לאחסן אותו במשך יום הלימודים. פרטים בדלפק.

מתחת לכל  שולחן קיימים שקעי חשמל לרשותכם (השולחנות מחוברים לתקשורת חשמל וכיו"ב).

לרשותכם אינטרנט אלחוטי וגם לוקרים קטנים על בסיס יומי כנגד השארת תעודה (אם התיק גדול מדי אפשר להשאירו בחדר של אסתי).
 

כמו כן נפתח לשרות הסטודנטיות והסטודנטים בבית הספר "חדר לימוד" שבו אפשר יהיה ללמוד ולעבוד עצמאית ובשקט. אפשר יה גם לנוח על הפופים גם מקרר ובר מים עומדים לרשותכן/ם.

האוספים בספרייה:

אוסף ספרי הלימוד, העשרה  SWO

אוסף עבודות גמר לתארים מתקדמים   SWD

אוסף ספרי  השכול ע"ש יוחנן ועמרם בן חורין  SWB

אוסף השכול נאסף במשך שנים על-ידי מר יהודה בן-חורין ז"ל, אב ששכל את שני בניו עמרם ויוחנן בן-חורין ז"ל - במלחמת ששת הימים. זהו אוסף ייחודי בשל תכניו ודרך איסופו. האוסף משקף את דרך התמודדותו של אב שכול, שמצא מעט נוחם בהקדישו את מרצו וזמנו ליצור קשר אישי וישיר עם חוקרים, מטפלים ושכולים אחרים בארץ ובעולם, שעסקו בחקר ותיעוד עבודותיהם בנושא שכול, אבל ומוות. התכתבויותיו וכן הקשר הישיר עם אנשים רבים זכו מצדם להדים חיוביים ותגובות של שיתוף פעולה והם העבירו עותק של פרסומם, מחקרם או ספר מעבודותיהם. עם השנים התווסף חומר רב שהועמד על-ידי יהודה בן-חורין ז"ל, לרשות הסטודנטים, אנשי מקצוע ושכולים שהתעניינו בנושא.

ב-1985 כאשר התקיים בירושלים הסימפוזיון הבינלאומי הראשון בנושא שכול ואבל, בטקס הסיום הועבר אוסף השכול לביה"ס ע"ש בוב שאפל באוניברסיטת תל-אביב. האוסף מתעדכן מעת לעת, כיום האוסף מכיל כ-700 פרסומים, ששה כתבי עת בנושא אובדן ושכול, נמצא בהשאלה פעילה  ופתוח לקהל הרחב לעיון ולקריאה.  אוסף השכול היווה גרעין ראשון שסביבו הוקמה קרן השכול במימון משרד הביטחון שמטרתה לפתח מרכז של ידע בנושא אובדן ושכול.

בין השנים 2004-2001 האוסף מומן מתרומתו של יוסף חבס, ובשנת 2005 מתרומת קרן גוטוירט.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive