לימודי פסיכותרפיה

פסיכותרפיה בגישה פסיכודינמית, פסיכותרפיה בילדים ובנוער בגישה פסיכואנליטית, טכניקות טיפוליות דינמיות לגיל הזיקנה

 

פסיכותרפיה בגישה פסיכודינמית פסיכותרפיה בילדים ובנוער בגישה פסיכואנליטית טכניקות טיפוליות דינמיות לגיל הזיקנה

 

מתאמת התוכניות לפסיכותרפיה: סיון סונדרס  sivansau@tauex.tau.ac.il

לימודי פסיכותרפיה
לימודי פסיכותרפיה - החלה ההרשמה לשנה"ל תשע"ט
הגישה הפסיכודינמית, שפותחה על ידי פרויד ושוכללה על ידי תיאורטיקנים כויניקוט, קליין וביון, מהווה בסיס מוצק עליו נשענים עובדים הסוציאליים בבואם להתמודד עם קשת רחבה של אתגרים טיפוליים.
היחידה ללימודי המשך והשתלמויות של ביה"ס לעבודה סוציאלית, מציעה שלוש תוכניות מתקדמות, המעניקות למטפלים כלים טיפוליים פסיכודינמיים ופסיכואנליטיים בעלי ערך תיאורטי ופרקטי משמעותי:
 

 

 


לימודי פסיכותרפיה בגישה פסיכודינמית  

תוכנית תלת-שנתית 
ימי חמישי בין השעות  12:30 - 19:30
 
התחדשה ההרשמה המאוחרת לתוכנית, תשע"ט על בסיס מקום פנוי.
 
במסגרת עבודתם בשירותי רווחה ציבוריים ופרטיים, עובדים סוציאלים מטפלים במגוון אוכלוסיות המתמודדות עם מצוקות ובעיות מורכבות המחייבות יישום של ידע ומיומנויות טיפוליות מתקדמות.
הגישה הפסיכודינמית, שמלווה את מקצוע העבודה סוציאלית מראשיתו, מציעה בסיס תאורטי ופרקטי מוצק, המאפשר לעובדים הסוציאלים להתמודד עם האתגרים הטיפוליים הניצבים בפניהם. 

 

 


פסיכותרפיה בילדים ובנוער בגישה פסיכואנליטית 

תוכנית תלת-שנתית
ימי חמישי בין השעות 09:00 - 14:00
 
נמשכת ההרשמה לתשע"ט 
עובדים סוציאליים ואנשי טיפול בשירות הרווחה מסייעים לילדים, בני נוער ומשפחותיהם להתמודד עם משברים, טראומות, וקשיים שונים. כלים תיאורטיים ופרקטיים השייכים לגישה הפסיכואנליטית מסייעים לאנשי המקצוע השונים להתמודד באופן מעמיק, מקצועי ואפקטיבי עם שלל האתגרים הטיפוליים הנקראים בדרכם.
תוכנית הפסיכותרפיה בילדים ונוער בגישה פסיכואנליטית שמה דגש על למידה המבוססת על עבודה קלינית ועל הסוגיות עמן מתמודד המטפל בעבודתו. תכני הלימוד כוללים מבט תיאורטי מעמיק, עכשווי ואינטגרטיבי, תוך שילוב של גישה פסיכואנליטית עם ראייה התפתחותית ועם ממצאי המחקר הנוירופסיכולוגי.

 

 


 טכניקות טיפוליות דינמיות לגיל הזיקנה 

תוכנית חד-שנתית
ימי חמישי בין השעות 14:30 - 19:45
 
החלה ההרשמה לתשע"ט
 
אחוז הקשישים בחברה עולה בהתמדה לאור העלייה בתוחלת החיים. לכן עובדים סוציאליים, פסיכולוגים ופסיכיאטרים מוצאים עצמם מטפלים במטופלים קשישים במוסדות ובקליניקות פרטיות. על הרקע הזה תחום הטיפול בקשישים, במיוחד האספקטים הנפשיים, הוא תחום שיש לפתחו ולשנות גישה כלפיו. מתפיסה חד ממדית המכוונת להשלמה עם סופיות החיים, לשילוב בין פוטנציאל הצמיחה, ההתפתחות והיצירתיות הקיים בגיל זה לצד ההשלמה עם סופיות החיים. כל זאת, בהתבסס על אימוץ התפיסה שהקשיש יכול ורוצה להשתנות. במסגרת התוכנית ילמדו טכניקות פסיכודינמיות ייחודיות לטיפול בקשישים לצורך מימוש פוטנציאל העזרה הטמון בפסיכותרפיה פסיכודינמית לרווחתו הנפשית של הקשיש.

 

ט.ל.ח

חזרה למעלה

 

 

 

 

צרו קשר

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive