נהלי היחידה ללימודי המשך והשתלמויות

עודכן: 14.03.2024

 • מידע כללי
 • התנהלות בתקופת הלימודים
 • שכר לימוד ותשלומים אחרים
 1. מקום הלימוד: הלימודים מתקיימים בבניין ביה"ס לעבודה סוציאלית ע"ש בוב שאפל, אוניברסיטת ת"א.
   
 2. תואר אקדמי: למען הסר ספק, תוכניות הלימוד במסגרת היחידה אינן מקנות תואר אקדמי או נקודות זכות אקדמיות.
   
 3. גמול השתלמות: מרבית התוכניות ביחידה להשתלמויות מוכרות ע"י איגוד העובדים הסוציאליים לצורך קבלת שעות ידע מקצועי (גמול השתלמות), ההכרה ניתנת בכפוף לעמידה בדרישות ובמטלות התוכנית.
  גמול השתלמות לחברי איגודים מקצועיים אחרים: בטרם ההרשמה ללימודים, יש לבדוק עם האיגוד המקצועי או המעסיק (למשל משרד החינוך), האם התוכנית המבוקשת עומדת בקריטריונים לקבלת גמול השתלמות של אותו איגוד מעסיק/איגוד מקצועי. 
   
 4. תעודת סטודנט: הלומדות/ים ביחידה ללימודי המשך והשתלמויות הינן/ם במעמד "משתלמים" ולא סטודנטים מן המניין באוניברסיטת ת"א, לכן אין באפשרות היחידה להנפיק תעודת סטודנט.
   
 5. לוח הזמנים ושינויים בתוכנית: לוח הזמנים והחופשות שונה מתוכנית לתוכנית ולרוב אינו תואם את לוח השנה האוניברסיטאי.
  היחידה שומרת לעצמה את הזכות לבצע שינויים בתוכניות עקב אילוצים בלתי צפויים, כמו כן, מתכונת הלימודים בתוכניות עשויה להשתנות ע"פ מגבלות המצב, כפי שיוגדרו על ידי המדינה ו/או האוניברסיטה ובכלל זה העברת הלימודים הפרונטליים בתוכניות למתכונת מקוונת (זום). הודעה על כל שינוי בתוכנית, כמו גם עדכונים שוטפים, יישלחו באמצעות המייל ובמקרים דחופים באמצעות הודעות טקסט.
   
 6. שביתות סטודנטים ומרצים באוניברסיטת ת"א: שביתות אינן חלות על הלימודים ביחידה להשתלמויות, עם זאת יש לעקוב אחר הודעותינו בדוא"ל.
   
 7. מינימום נרשמים לתוכנית: פתיחת כל תוכנית מותנית במספר הנרשמות/ים ובתוכניות רב-שנתיות, פתיחת שנת הלימודים השנייה והשלישית מותנית במספר הממשיכות/ים לשנה זו.
   
 8. קבלה לתוכניות: רק מועמדות/ים העומדות/ים בתנאי הסף יוזמנו לראיון קבלה. באחריות כל מועמד/ת לבדוק את תנאי הקבלה לתוכנית המבוקשת טרם הגשת המועמדות.
   
 9. דמי רישום: דמי הרישום אינם מהווים חלק משכר הלימוד ואינם מוחזרים בשום מצב או סטטוס קבלה לתוכנית, למעט במקרה של אי-פתיחת התוכנית ביוזמת היחידה.
   
 10. השתתפות בשיעורים: לא ניתן להשתתף בשיעור או להתחיל ללמוד ללא הסדרת תשלום שכר הלימוד. ההשתתפות בשיעורים תותר רק לתלמידים הרשומים לתוכנית. אורחים/ ילדים אינם רשאים להיכנס לכיתות. 
  אין אפשרות להשתתף בהרצאות בודדות על בסיס שמיעה חופשית או בשיעור ניסיון.
   
 11. תעודת סיום: לבוגרות/ים שיעמדו בדרישות, תוענק תעודת סיום מטעם "היחידה ללימודי המשך והשתלמויות, ביה"ס לעבודה סוציאלית ע"ש בוב שאפל, הפקולטה למדעי החברה ע"ש גרשון גורדון, אוניברסיטת תל-אביב". לתעודה יצורף אישור סיום לימודים הכולל את שמות הקורסים שנלמדו ואת סך השעות.
  יש לקחת בחשבון כי התאמת התלמיד/ה ללימודים נבחנת ע"י הנהלת התוכנית וסגל ההוראה לאורך מסלול הלימודים כולו, ובמקרה של הפסקת לימודים ביוזמת התלמיד/ה או הנהלת התוכנית - לא תוענק לתלמיד/ה תעודת סיום.
  במקרה של אי-הסדרת חוב כספי, התעודה תוענק לתלמיד/ה רק לאחר הסדרת החוב.
  הערה: תעודת הסיום מוענקת באופן חד-פעמי במעמד טקס חלוקת התעודות - לא ניתן להנפיק ביחידה להשתלמויות העתקי תעודות. (במקרה הצורך יונפק אישור סיום לימודים, ראו הרחבה בהמשך).
   
 12. אישור לימודים: אישור מכל סוג שהוא יונפק למתקבל/ת או לתלמיד/ה רק בתנאי ששכר הלימוד השנתי שולם במלואו. בקשת אישור לאחר סיום הלימודים, כרוכה בתשלום של דמי טיפול בסך 54 ש"ח.
  אין היחידה אחראית על מתן אישורי גמול השתלמות ובאפשרותה להנפיק אישורי לימודים בלבד.
  אין באפשרות היחידה לתרגם תעודות או אישורים.
   
 13. הזדהות בכניסה לקמפוס: יחידת הביטחון של האוניברסיטה מחייבת כל אדם הנכנס בשערי הקמפוס להציג תעודה מזהה. יש להקפיד כי תמיד תהיה תעודה כזו בהישג יד (בסמכות יחידת הביטחון לא לאפשר כניסה לקמפוס ללא תעודה מזהה).
   
 14. הנחה בחניה: ללומדות/ים ביחידה ניתנת במהלך שנה"ל הנחת סטודנט בחניוני "אחוזות החוף" המקיפים את האוניברסיטה.
  גובה ההנחה ייקבע ע"פ ההסכמים הקיימים בין חברת "אחוזות החוף" לאוניברסיטת ת"א. ההנחה תינתן רק לתלמיד/ה שהעביר/ה מבעוד מועד את מספר הרכב למתאמת התוכנית, מידע על כך יימסר לפני פתיחת שנה"ל.
  לידיעה: תושבי ת"א בעלי תו חניה אזורי, זכאים להנחה באופן אוטומטי.
   
 15. תלמידות מיניקות: לרשותן עומדים שני חדרי הנקה (כולל מקרר) בביה"ס לעבודה סוציאלית, הממוקמים בקומת הקרקע, במתחם המעבדות הלימודיות.
   
 16. יצירת קשר: בכל עניין ושאלה, ניתן להתייעץ עם צוות היחידה במייל:  swce@tauex.tau.ac.il

 

ט.ל.ח

יצירת קשר

שם פרטי + שם משפחה
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>