קהילות חזקות

הסטודנטים בבית הספר לעבודה סוציאלית ע"ש בוב שאפל מובילים את העשייה על מנת להילחם ב"רוצח השקט": ניכור חברתי

 

בית הספר מוביל את היוזמה "קהילות חזקות"- פיילוט ראשון מסוגו במדינת ישראל אשר פועל ברמת הקהילה על מנת לקדם את רווחתם וביטחונם של תושבי הקהילה בכלל, וילדים בפרט. במסגרת היוזמה, סטודנטים לעבודה סוציאלית, פועלים לצד תושבי השכונה על מנת להפחית את הניכור החברתי ולחזק את הקהילה תוך הגברת איכות החיים של תושביה. העשייה במסגרת היוזמה ממחישה את מחויבות בית הספר לעשייה קהילתית פורצת דרך תוך עבודה שתפנית עם שותפים שונים ומגוונים.

 

במסגרת היוזמה, בית הספר פועל בשיתוף פעולה עם המנהל לשירותים חברתיים בעיריית תל-אביב יפו, העמותה לקידום החינוך תל- אביב יפו ומכון חרוב. היוזמה קהילות חזקות הינה יוזמה מבוססת ראיות אשר החלה בארה"ב ונחלה שם הצלחה רבה זאת בזכות השינוי שהביאה לרווחתם של ילדים והורים.  

 

היוזמה מלווה במחקר הערכה מעמיק ומקיף ובכך מאפשר לסטודנטים התנסות רב ממדית בעבודה סוציאלית. העשייה במסגרת היוזמה מאפשרת לסטודנטים לחוות את חיי השכונה, למפות את צרכי התושבים, לתכנן פעילויות ותוכניות אשר מיועדים לתת מענה לצרכים ולהעריך את העשייה. לצד כל אלה, הסטודנטים מחויבים ליצירת ידע והפצתו לקהלים שונים ביניהם תושבי השכונה, אנשי מקצוע מתחומים שונים,  קובעי מדיניות וחוקרים בארץ ובעולם.

 

לפרטים נוספים:

דר' כרמית כץ carmitkatz@post.tau.ac.il

 

 

 

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive