פרופ' כרמית לבנה כץ

סגל אקדמי בכיר במנהלת בי"ס לעב סוציאלית
מנהלת בי"ס לעב סוציאלית סגל אקדמי בכיר
פרופ' כרמית לבנה כץ
טלפון פנימי: 03-6406366
משרד: עבודה סוציאלית

מידע כללי

פרופ' כרמית כץ היא חברת סגל בבית הספר לעבודה סוציאלית, המתמחה בהתעללות והזנחה בגיל הילדות. פרופ' כץ חוקרת ופועלת בתחום זה בארבעה ממדים עיקריים: הממד הראשון הוא שיח עם ילדים נפגעי התעללות, מתוך אמונה שזו חובתם של אנשי מקצוע מכלל הדיסציפלינות לשוחח עם ילדים באופן מותאם להקשרי חייהם ההתפתחותיים, הרגשיים והתרבותיים. הממד השני הוא קידום ופיתוח שירותים והתערבויות מוכוונות טראומה עבור ילדים נפגעים ומשפחותיהם. הממד השלישי הוא דינמיקה משפחתית במצבים של התעללות, למשל – כיצד מתעצבת הדינמיקה האחאית במשפחה שיש בה התעללות הורית. הממד הרביעי הוא מניעת התעללות, מתוך אמונה שהגנה על ילדים מפני התעללות היא חובה מוסרית. בנוסף, פרופ' כץ מחויבת לשינוי מדיניות והיא פועלת הן בזירה הלאומית והן בזירה הבילנאומית על מנת לקדם את זכויותיהם של כל הילדים לחיים ללא אלימות.

פרופ' כץ היא מנהלת תחום המחקר במכון חרוב.

פרופ' כרמית כץ היא העורכת הראשית של כתב העת International Journal of Child Maltreatment וכן עורכת שותפה בכתב העת Child Abuse and Neglect.

לקובץ קורות החיים של פרופ' כרמית כץ.

תחומי מחקר

זכויות אדם, מדיניות חברתית ופרקטיקה לשינוי מדיניות

פרקטיקה של עובדים ועובדות סוציאליות

ילדים, נוער וצעירים בסיכון 

לחץ וטראומה

הגירה, רב-תרבותיות וקהילה

משפחה, זוגיות והורות

תחומי הוראה

ילדים בסיכון

ילדים בהליך הפלילי

סדנאות כתיבה מחקרית

מעורבות חברתית

פרופ' כרמית כץ היא המייסדת של הפורום הישראלי הבין-תחומי "צדק לילדים בגיל הרך" אשר הוביל לפסקי דין פורצי דרך במדינת ישראל ביחס לילדים נפגעי התעללות. בנוסף, פרופ' כץ היא המייסדת והמנהלת של הוועדה הציבורית הישראלית לשינוי מדיניות ביחס לפגיעות מיניות בתקופת הילדות. פרופ' כץ היא המייסדת והמנהלת של הפורום הבינלאומי להגנה על ילדים מפני התעללות בזמן של משבר עולמי.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>